Заходи до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру
…Великий Боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертно ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…
Дмитро Павличко
В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр – символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі. 29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва довжиною у два з половиною кілометри.
Трагедія Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.
Учні та вчителі Світлодарського НВК приєднались до української та світової спільноти щодо вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру та провели такі заходи:
- класні години «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства»;
- інформаційні хвилинки «29 вересня – День пам'яті жертв Бабиного Яру»;
- книжкова виставка на тему «Біль нашої пам’яті»;
Є таке прислів'я: «Хто згадає лихе — тому око геть. А хто забуде - тому два». Кров тисяч невинних людей не дає нам права забути про цю трагедію. Усі ми маємо пам’ятати про цей злочин, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення. Бережімо вічну пам’ять про невинних!