Українська художниця – самоучка
7 грудня цього року виповнюється 120 років від дня народження видатної української художниці Катерини Білокур.
Народилася Катерина Василівна в селі Богданівці Пирятинського повіту Полтавської губернії (нині село в Яготинському р-ні Київської обл.) в бідній селянській родині. Читати, писати й малювати навчилася самотужки. Доля не послала Катерині ні мистецьких шкіл, ні професійних наставників.
Природа стала для неї вчителем, а квіти – головними мотивами полотен. “Квіти, як і люди – живі, у них є душа!”, – говорила видатна українська художниця Катерина Білокур. У 1954 році в Парижі на міжнародній виставці були представлені її картини "Цар-колос", "Берізка" і "Колгоспне поле", які високо оцінив Пабло Пікассо. Весь світ облетіли його слова: “Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б увесь світ заговорити про неї!”.
Її полотна експонуються на міжнародних виставках, репродукції розходяться тисячними тиражами. Сьогодні, щоб побачити її полотна, в Україну приїжджають люди з усього світу. А в селі Богданівка двері відчинила меморіальна садиба видатної українки.
Тож до цієї дати бібліотекар Світлодарського НВК Малашенко Т.В. підготувала презентацію «Заквітчані полотна Катерини Білокур», яка знайомить з деякими роботами художниці.