Тиждень дитячої книги
15 по 19 березня 2021 року в бібліотеці Світлодарського НВК було проведено Тиждень дитячої книги.
Заходи, які були проведені в рамках Тижня були направлені на сприяння задоволення й розвиток інформаційних потреб і запитів користувачів, розширення кола їх пізнавальних інтересів, забезпечення дозвілля читачів, залучення нових користувачів до бібліотеки, рекламування бібліотеки, створення її іміджу.
Завдяки вчителям школи, які завжди готові до співпраці і відгукнулись на пропозиції бібліотекаря, було підготовлено і проведено ряд заходів.
Протягом Тижня в класах були проведені бібліотечні заняття, які були спрямовані на поглиблення знань учнів про книгу і бібліотеку, історію виникнення книги та бібліотеки, ознайомлення з правилами користування книгою.
Також були проведені заходи.
В молодших класах 15 березня проведені інформаційні години «Як народжується книга». Діти дізнались про історію створення книги та переглянули презентацію «Найдивовижніші книги світу».
Протягом тижня в бібліотеці було розгорнуто виставку-кросворд «Лоції у світі знань».
На виставці до уваги дітей були представлені два кросворди «Казковий» та «Ерудит»,а також надана література, в якій можна знайти відповіді на запитання кросворду. На перервах діти з задоволенням займались розв’язуванням завдань. А в 5-Б класі учні розшифровували прислів’я сховані у ребусах.
З учнями 3-го класу 16 березня проведено казкову вікторину «Книжки ми читаємо, їх героїв знаємо»(за творами Г.-Х. Андерсена). Метою заходу є знайомство дітей з творчістю Г.Х.Андерсена, його казками, виховування любові до читання , книжок, вміння відрізняти в казках добро та зло. Було багато тестових завдань. Діти залюбки прийняли участь у вікторинах «Упізнай казку»; «Чи уважний ти читач?», «Не скажи, а покажи». Найбільше дітям сподобався конкурс «З якої казки предмет?», під час якого учасники заходу вгадували казки за підказками з кошика.
Учні 5-го класу залюбки прийняли участь у літературному пінг-понгу «Знайди пару». Літературний пінг-понг складався з 5 турів, де діти випробували свої сили в інтелектуальних змаганнях. Весело і з гумором пройшли конкурси «Розминка», «Що? Де? Коли?», «А до пари буде…», «Показуха».
В рамках Тижня дитячої книги учні середніх класів малювали ілюстрації до казок Лесі Українки, які були представлені на виставці малюнків «Казковий Лесин вернісаж».
«Подорож книжкової валізи», саме таку назву мав інфотейнмент (у перек. з англ. «інформаційні розваги»), проведений 17 березня. Весна – чудовий час для подорожі, стверджують досвідчені мандрівники. Загальновідомо, коли ми збираємось у подорож, то складаємо усі необхідні речі у валізу. Валіза є символом дороги і подорожей. І, звичайно, яка ж подорож без улюбленої книги?
Без неї нудно та нецікаво у дорозі і дітям, і дорослим. Учасники заходу у валізу брали книги українських письменників, казки, оповідання. Всі учасники гідно показали знання літературних творів. Учні із задоволенням розповідали про свої улюблені книжки, пропонували їх іншим. Отже, відбулась жива реклама улюбленої книги.
«Легенди рідного краю» під такою назвою прокотився в нашій бібліотеці етнографічний диліжанс. Легенди як один з видів усної народної творчості займають особливе місце у культурному житті кожної країни. Під час заходу діти дізнались про походження слова «легенда», а також ознайомились із різновидами цього літературного жанру. Спершу школярі із захопленням слухали оповиті казковістю та фантастичністю перекази з вуст бібліотекаря, а згодом доповнювали її розповіді і власними цікавими легендами, про які дізнались з книг , що знаходяться в шкільній бібліотеці.
Серед учнів 8-х класів пройшов конкурс на «Кращий відгук на прочитану книгу». Перемогу у конкурсі отримала учениця 8-Б класу Масловська Дар’я. Вона виявила гарне розуміння твору та показала власне ставлення до героїв книги.
Поетичне антре «Поезія – це мова серця».
Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, збагачувати духовність людини, заспокоювати, зцілювати душу, не даючи їй зачерствіти. Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання і так гостро — про ненависть? Саме поезія глибоко проникає в душу людини, бентежить, викликає почуття прекрасного.
18 березня, напередодні всесвітнього дня поезії, бібліотекар Світлодарського НВК Тетяна Малашенко запросила учнів 11 класу на Поетичне антре «Поезія – це мова серця».
Коркішко Роман, Резнік Юля, Мартинюк Настя читали вірші Галини Крук, Ліни Костенко, Ігоря Римарука. А Дзюбанов Артем прочитав вірш який написав сам. Слухали вірш ''Очима ти сказав мені: люблю'' у виконанні автора - Ліни Костенко
https://www.youtube.com/watch?v=UEFYa1xkHJU .
Рядки з поетичних творів , які звучали під час заходу не залишили байдужими присутніх.
Учні 10-х класів здійснили інтернет – марафон «Літературний вернісаж» переглянувши презентації новинок на сайтах Е- бібліотек.
Упродовж тижня у школі проходила акція «Подаруй книгу бібліотеці». Акція знайшла відгук серед читачів. Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані книги, бо впевнені – вони обов'язково знайдуть свого читача і стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки. Серед подарованих книг: енциклопедії, словники, художня література. Особлива подяка вчителям Шаповаловій Л.І. та Лабінцевій Н.Ю.
З 15 по 19 березня, в рамках Тижня дитячої книги, в бібліотеці нашого закладу проходить інтерактивна акція читацький паркан «Подяки, пропозиції, зауваження…» Всі охочі та небайдужі мали можливість залишити на цьому імпровізованому паркані свої побажання, відгуки, зауваження та пропозиції щодо роботи бібліотеки та всього, що її стосується.