Чорнобильська катастрофа - техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа
Пройшло 35років відтоді як 26 квітня 1986 року нічна зміна на Чорнобильській АЕС завершувала планове випробування перед зупинкою енергоблоку №4 на профілактичний ремонт. Події тієї ночі розписані по секундах, а наслідки цих секунд без перебільшення змінили світ. Життя багатьох людей і навіть держав розмежувалося на дві частини – до Чорнобиля і після Чорнобиля.
У результаті теплового вибуху, який відбувся в реакторі, зруйнувалася активна зона реакторної установки і частини будинку четвертого енергоблоку, а також відбувся викид частини радіоактивних продуктів, що нагромадилися в активній зоні, в атмосферу.
Ліквідація наслідків аварії тривала півроку. Більше 500 тисяч людей прийняли участь у боротьбі з радіоактивною загрозою. Пожежники, медики, шахтарі, інженери, вчені, військові та звичайні люди самовіддано робили свою справу. Загальними зусиллями вдалося ізолювати зруйнований реактор та частково очистити зону відчуження.
Масштаби Чорнобильської катастрофи і її вплив на фізичне здоров’я відчули тисячі людей, тож пам’ятаємо й шануємо всіх ліквідаторів Чорнобильської АЕC!
Дякуємо бібліотекарю Палацу культури, яка провела цікавий захід для учнів 3(7)А класу Світлодарського НВК. Діти відвідали пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської АЕC та вшанували пам'ять хвилиною мовчання.