Мова – це душа народу
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято бере початок від трагічних подій 1952 року в Бангладеш коли влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови.
Міжнародний день рідної мови був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. Наша українська мова належить до найбагатших мов світу.
Презентація «Мова – це душа народу. 21 лютого – Міжнародний день рідної мови», підготована завідувачкою бібліотеки Світлодарського НВК Малашенко Т.В., присвячена цій даті.