Фізичне виховання дошколят … перезавантаження!
"Я не боюся ще й ще раз повторити:
турбота про здоров'я – це найважливіша
праця вихователя. від життєрадісності,
бадьорості дітей залежить їхнє духовне
життя, світогляд, розумовий розвиток,
міцність знань, віра в свої сили".
Тому одним із основних завдань педагогів закладу дошкільної освіти Світлодарського НВК є необхідність виклику у дітей прагнення до збереження та зміцнення свого здоров’я!
У нашому закладі використовують для цього комплекс різних засобів: фізичні вправи (гімнастика, ігри, елементи спорту і туризму), гігієнічні чинники (режим харчування, сон та відпочинок) та природні чинники (сонце, вода та повітря). Але це не все, що ми пропонуємо нашим малятам.
Поряд з традиційними засобами фізичного виховання дошкільників у практиці знаходять місце: ритмічна гімнастика, дихальна гімнастика з елементами хатхи-йоги, заняття на степ-платформах, фітбол-гімнастика – вправи з використанням м’яча; стретчинг – система вправ, заснована на статичних розтягненнях м’язів тіла і хребта, яка дає змогу запобігати порушенню постави.
Дітки старшої групи з задоволенням відвідують гуртки зі степ –аеробіки та пластичного балету. Степ-аеробка – це інтенсивна ритмічна гімнастика з використанням підставки (степ-платформи), яка імітує сходинку.
Пластичний балет - система фізичного виховання, яка містить елементи гімнастики (вправи з предметами), йоги (окремі пози), акробатики (напівшпагати та перекочування), хореографії (положення тіла, рухи руками, тулубом тощо), ритмічної гімнастики (танцювальні вправи).
Спортивний зал «На арені цирку» постійно поповнюється нестандартним обладнанням для занять з фізичного розвитку - мотузяний тренажер, тунелі для пролізання, весела гусінь, баскетбольна сітка, чарівні павутинки та богато іншего.
Дітлахи в захваті від «снарядного» пластик-шоу – це виконання впав на рукоходах. Тренажер «рукоходи»- сприяє розвитку всього організму, зміцнює м’язи рук та ніг (зроблений по методики М. Єфименко).
Наш дошкільний заклад освіти не стоїть на місці і робить все можливе, щоб наші малюки були здоровими, адже без здоров’я немає нічого, це скарб, який ми поповнюємо та бережімо і навчаємо цьому наших дітей!